Miłość i rozkosz fizyczna

Miłość i rozkosz fizyczna

Jak można zdefiniować przyjemność seksualną i czy można ją w ogóle określić ilościowo?

Przyjemne doznanie bezpośrednio związane z osobistym zaspokojeniem zaspokojonego pragnienia lub nieuświadomionej potrzeby, przyjemności, z natury nieco cichej, jest często cielesne lub seksualne, a wynikiem fizjologicznym jest orgazm. Wykształcenie i fizjologia umiejętnie zmieszane, nie może być uczciwej ceny w naszym ziemskim wyścigu do cielesnej przyjemności i miłości, ponieważ nie wszyscy jesteśmy równi od urodzenia. Jest to ludzka i nieuzasadniona porażka, którą jednak musimy czasem zaakceptować z wielką goryczą.

Pierwszą radosną, ale nieuniknioną obserwacją jest to, że genitalia i strefy erogenne u mężczyzn są w większości zewnętrzne, a zatem nauka własnej seksualności, a co za tym idzie, własnej przyjemności (samodzielnie lub nie) nie jest nie do pokonania.

Druga obserwacja, równie radosna, ale równie niepodważalna: znaczna część stref erogennych u kobiet znajduje się – co za cud! – poza jej ciałem, jej łechtaczka jest przewodnikiem na całe życie. Jeśli chodzi o pochwę, z natury zacieniona, to wszystko jest w środku. Jest całkiem oczywiste, że przypadkowe odkrycie własnej seksualności lub ciekawość to przede wszystkim sprawa nieznanego. Dlatego nasz umysł ma do odegrania swoją rolę w tej grze miłości i jest on niezbędny. Powstające pragnienia i przyjemności, za którymi należy podążać, łączą się w najszczęśliwszy możliwy sposób, we właściwym miejscu i we właściwym czasie, nawet jeśli nadal musimy pokonać niewidzialne i potężne bariery psychologiczne … Odczuwana przyjemność jest sprawą każdego i zależy od jego intymnych narzędzi, które są naszymi zadziwiającymi zakończeniami nerwowymi i erogennymi, których czasami wymaga, i zewnętrznej skromności! Szaleńczo aktywować się bez stanu umysłu, aby przezwyciężyć nieprzewidywalne przeciwności. Dlatego nie ma sensu czuć się winnym z powodu konieczności towarzyszenia naszej stymulacji seksualnej w razie potrzeby, ponieważ zwykłe mechanizmy często ustępują miejsca pięknym i znacznie bardziej znaczącym obrazom!

„Fizyczna miłość jest kluczem do prawie każdego życia. Wiemy o tym, ale nie śmiemy tego mówić, z obawy, że zostaniemy uznani za seksualnego maniaka”.

(Jacques de Bourbon Busset. Akademik, artysta, dyplomata i pisarz) 1912-2001

Miłość dla wszystkich i dla wszystkich …

Miłość fizyczna, bez względu na to, czy jest to zwykła przyjemność cielesna bez wielkiego ryzyka i wielkiego cierpienia, czy też bardziej skomplikowana pożądanie-namiętność, ponieważ zostaje wzięta jako zakładniczka między miłością od pierwszego wejrzenia a fantazjami ponad wszelki rozum, pozostaje solidną i trwałą przyjemnością dla zmysłów śnimy o tym, ale nie wiemy już, jak się ujarzmić bez jąkania.

Niezniszczalny, jest filarem wszystkich naszych pragnień, bez względu na naszą religię, nasz uprzywilejowany status zdrowych ludzi, bez względu na nasze ułomności i różnice. Fizyczna miłość to śluza do szczęścia, wyjście na nowe horyzonty bez konieczności okazywania biletu wstępu. Jest bezpłatna, a jedyną ceną, jaką jesteśmy gotowi za nią zapłacić, jest cena.

Prawdziwe wyzwanie do podjęcia … Niektórzy z nas, uparci i wzbogaceni swoimi kolejnymi doświadczeniami, już to wyzwanie wygrali i nie wahają się wesoło przywrócić go do gry przy najmniejszej okazji! Wielu innych regularnie przechodzi przez nadrabianie zaległości i to nie jest dramat, kropka. Ale nie można odpuścić i jest tylko jedno hasło: wytrwałość i wytrwałość w zazdrości, wysiłku i sztuce kochania.