Intymność – ideał do ochronienia

Intymność – ideał do ochronienia

Niezależność w relacji miłosnej między dwojgiem ludzi jest niezbędna do wzbogacenia się w pełni własnej seksualności, ale intymność pary pozostaje w każdych okolicznościach nierozerwalnym fizycznym i emocjonalnym związkiem między jednym a drugim, między sekretnym światem wewnętrznym pary a świat innych. każdy z nich i ten często zbyt wrogi świat zewnętrzny. Nasz redaktor Claude dzieli się z nami swoją miesięczną kolumną poświęconą dogłębnym tematom dotyczącym miłości i seksualności. W tym tygodniu rozmawiamy z wami o tej intymności, którą za wszelką cenę musimy zachować, sublimować i chronić.

Małżeńska intymność między tajemnicami, skromnością i objawieniem

Rozdarta między pragnieniami i śmiałością swojego życia miłosnego a wielką czujnością, aby nie narażać się na bezmyślne niebezpieczeństwo, para, która chce być zjednoczona jak nigdy dotąd w obliczu życiowych prób, odmawia pandemicznemu kaftanowi bezpieczeństwa, który ich dręczy. . Przeklęty wirus jest skazany na zagładę, a jego los rozstrzygnie się przed latem, ale rozczarowania i frustracje pozostają wielkie. Nadszedł czas, aby delikatnie odciąć się od pandemii, której nie można przedłużyć, by oddać właściwe słowa i gesty z powrotem w ręce zbyt często opuszczonych walczących wręcz i zbyt szybko porzuconych relacji między sercami. Nadszedł czas, aby pozbyć się niepewności i uzasadnionych obaw. Czy Barjavel w swoich najlepszych pismach nie wskazywał oskarżycielsko palcem na powtarzające się wątpliwości rasy ludzkiej?

Nie ma więcej czasu do stracenia. Potrzebna jest nowa wiara w siebie i innych, aby ponownie zjednoczyć parę, która czuje się zagrożona w swoich fundamentach. Wiedza o tym, jak poświęcić trochę czasu na lepsze życie i lepsze kochanie, stanie się esencją naszego istnienia w tych wciąż bardzo skomplikowanych czasach. Ścieżki, które proponuje parze na poziomie energii fizycznej, jak i na poziomie emocjonalnym, są bogate w nadzieję i wydaje się zbędne gubienie się w meandrach zbyt negatywnych peccadilloes. Potwierdzenie pełni i magii intymnej i dzielonej pary jest absolutnym priorytetem: bycie otwartym na drugiego, słuchanie ich, aby lepiej ich zrozumieć, oddanie im obojga ich prawdziwego miejsca.

„Nie ma czegoś takiego jak szczęście jutra, szczęście jest teraz albo nigdy”.

Od zarania dziejów miłość fascynowała, a jeśli chodzi o miłość fizyczną, jest czymś znacznie więcej. Jeśli uczucie miłości musi pozostać tajemnicą między przeznaczeniem a przypadkiem, dlaczego nie? Wszyscy urodziliśmy się, by uwodzić i kochać. Nie ma znaczenia, czy musimy być do siebie podobni, aby lepiej do siebie pasować, czy musimy być zupełnie inni, aby być bardziej przyciągniętym do siebie, nie ma tu podstaw. Z drugiej strony intymność pary w całej jej osobliwości i komplementarności, we wszystkich jej tajemnicach, pozostaje głównym atutem, który należy wykorzystać do szczęścia, które nigdy nie wymagało większej ochrony i bezpieczeństwa niż obecnie. Nasz ludzki świat jest zawsze spragniony miłości, a ta miłość ma nowe wymagania dotyczące autentyczności i lojalności, na które w pełni zasługuje.

Claude de Troys – YESforLOV